Jdi na obsah Jdi na menu
 


péče o psa

19. 11. 2007

K dosažení dobrého zdraví Vašeho psa je také důležitá péče o tělo. Případně můžete využít pomoci psího kadeřníka nebo veterinárního lékaře.

srst

Nejlepší ochrana před venkovními parazity je pečlivá péče o srst a pravidelně praný psí pelíšek.

Denní kartáčování je pro většinu psů příjemnou péčí.

zafilcovaná místa v srsti by se měla opatrně nůžkami nebo speciálním kartáčem vystřihnout nebo odstranit.

psi by se měli koupat jen tehdy, jestliže jsou hodně zašpinění. Nejlépe je, když použijete šampon pro psy s neutrálním pH. Psa po koupeli dobře vysušte nebo ho do sucha vyfénujte.

oči

Nahromaděný sekret by se měl z očního koutku odstranit každé ráno papírovým kapesníčkem. Případně použijte trochu teplého extraktu z heřmánku.

uši

Je důležité uši psa púravidelně prohlížet. U plemen se svislýma  ušima mohou vzniknout problémy způsebené teplem,vlhkostí nebo cizím tělesem. zevní ušní zvukovod byste měli jednou týdně vypláchnout ušním roztokem ( k zakoupení v chovateských potřebách i u veterinářů), který působí i proti plísním a vysušit měkkým hadříkem.

Jestliže je zvukovod Vašeho psa zašpiněný, nakapejte trochu roztoku dovnitř a ucho masírujte. Až Váš pejsek hlavou zatřepe, dostane se nečistota ven sama.

Nestříhejte chlopky v uších nikdy nakrátko! Vytrhejte je jednoduše rychlým pohybem.

zuby

Chrup Vašeho psa byste měli prohlédnout jedenkrát týdně. Jestliže zjistíte zanícená místa, nalomené zuby nebo zápach, měli byste s Vaším čtyřnohým přítelem k veterináři.

Také psi mohou trpět na zubní kámen. Ten musí být odstraněn u veterináře v narkóze. Abyste předešli zubnímu kameni, zvykněte Vašeho psa na to, že si nechá 2x týdně vyčistit zuby zubní pastou pro psy. Na to si vezměte spiciální zubní pastu pro psy. Jestliže už je Váš pes starší a nezvykl by si na zubní pastu, může pomoci zubní plak odstranit kousací kost nebo speciální suché krmivo.

tlapky

Ideální je, abyste po každé procházce vašemu mazlíčkovi prohlédli tlapky. Zapíchnutá cizí tělesa, jako je např, trn nebo skleněný střep, mohou způsobit zánět, jestliže je neodstraníte.

Pokud jsou v zimě posolené chodníky, umyjte vašemu pejskovi tlapky po každé procházce.

drápky

Psi, kteří často běhají po měkkém povrchu, mohou mít příliš dlouhé drápy. V odborném obchodě jsou k dostání speciální nůžky na drápy. Nechte si prosím před prvním ostříháním drápů poradit od veterináře, jak krátké je smíte ustřihnout.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář